Vianoce sú časom radosti a pokoja, časom, ktorý je sviatočný. Aj my v Sloníčku sa snažíme v tomto období rozdávať viac lásky, porozumenia a empatie. A tak, ako každý rok, organizujeme počas decembra rôzne charitatívne projekty.

Na začiatku decembra nás navštívil starý dedo s veľkou bradou. Áno, bol to Mikuláš. Deťom priniesol dobroty, ktoré boli nielen zdravé, ale boli hlavne chutné. Tu si dávame veľmi záležať na tom, aby zloženie keksíkov, ktoré po večeroch pre deti pečieme, bolo naozaj kvalitné. A najpodstatnejšie pre nás je, aby ich mohlo každé jedno dieťa aspoň ochutnať (mnohé deti majú náročné diéty). Aj tento rok mali mikulášske balíčky veľký úspech. Ďakujeme krásne za spätnú väzbu.

Vladko a jeho príbeh

Sme si vedomí, že financovanie špeciálnych potrieb detí s viacnásobným postihnutím je vďaka rastúcim nákladom rok od roka náročnejšie. Preto sme tento rok zorganizovali ďalší charitatívny predaj vianočného pečiva, tentokrát pre spoločnosť Minit. Vianočné medovníčky, ktoré sme po večeroch napiekli, mali medzi zamestnancami tejto spoločnosti pozitívny ohlas a preto môžeme aj túto akciu zaradiť medzi ďalšie úspešné aktivity adventného obdobia.

Vďaka ľudom s veľkým srdcom sme organizovali charitatívnu akciu s názvom Krajšie Vianoce pre Vladka. V salóne Pedikúra Ivana sa počas celého adventného obdobia konala zbierka, na ktorú prispeli viacerí dobrí ľudia navštevujúci tento salón. Ivka, ďakujeme pekne za Tvoju ochotu, pomoc a za Tvoje obrovské srdce pre túto akciu.

Všetky vyzbierané peniažky, ktoré sme v mene Vladka vyzbierali, mu venujeme na financovanie jeho špeciálno-pedagogických terapií. Podarilo sa nám vyzbierať krásnych 715 EUR na terapie a 10 EUR na plienky. Všetkým, ktorí sa na týchto aktivitách podieľali akýmkoľvek spôsobom, či už organizačne alebo prostredníctvom finančného príspevku, v mene Vladka ďakujeme.

Viac informácii o Vladkovi, jeho diagnóze a o ďalších aktivitách na podporu Vladka nájdete na webovej stránke https://www.slonicek.com/krajsie-vianoce-pre-vladka/

Darčeky, samé darčeky

Vianoce v Sloníčku milujeme a od septembra sa na ne tešíme. Plánujeme obsah vianočného balíčka pre detičky a pre ich rodičov. No tento rok bol v čomsi výnimočný a iný. Chceli sme zachovať túto darčekovú tradíciu a zároveň balíčky vylepšiť, priniesť viac autentickosti, ručnej práce a lásky. Nad obsahom každého balíčka sme popremýšľali, ručne sme ho balili a každý z obdarovaných detí a rodičov si v ňom nájde jedinečné darčeky a maličkosti.

V závere roka je ten najlepší čas obzrieť sa, čo všetko nám jeho priebeh priniesol, čo nám vzal, čo všetko sme zažili a na čo budeme v dobrom spomínať. Aj týmto spôsobom sa vám v mene celého občianskeho združenia Sloníček chceme poďakovať za priazeň, ktorou ste nás zahŕňali počas celého roka a ktorá nám dávala energiu do príprav každej jednej terapie, diagnostiky a pomoci.

Želáme vám i vašim blízkym, aby ste prežili v zdraví a pokoji nielen samotné vianočné sviatky, ale aj celý nasledujúci rok 2020.

Monika Lőfflerová